Imers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


W E L C O M E
 
HomePortaliLatest imagesSearchRegisterLog in
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Feith: Më shumë njohje të Kosovës do të ketë më 2009

Go down 
AuthorMessage
Dinn.Y

Dinn.Y


Numri i postimeve : 60
Registration date : 2008-12-27

Feith: Më shumë njohje të Kosovës do të ketë më 2009 Empty
PostSubject: Feith: Më shumë njohje të Kosovës do të ketë më 2009   Feith: Më shumë njohje të Kosovës do të ketë më 2009 Icon_minitimeTue Dec 30, 2008 4:57 pm

Feith: Më shumë njohje të Kosovës do të ketë më 2009 Feith10

Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar në Kosovë, Pieter Feith thotë se 53 shtete që e kanë njohur pavarësinë e Kosovës paraqet një bazë të fuqishme përkrahjes, por shprehet i sigurt se më shumë njohje do të ketë në vitin 2009.
Ndryshe nga viti 2008, theksoi Feith, viti 2009 do të jetë viti i parë i cili do të nisë me vullnetin e popullit i cili realizohet plotësisht nga udhëheqësit e saj.

Gjithashtu Feith është zotuar se do t'i angazhojë tërë energjitë "për të ndihmuar qeverinë në misionin e saj për t'u shërbyer të gjithë qytetarëve të Kosovës dhe për të siguruar që sundimi i ligjit të instalohet fusiqshëm për të gjitha komunitetet".

"Ende mbetet punë e rëndësishme për të përmirësuar jetën e komunitetit serb si dhe të vazhdohet procesi i decentralizimit, zhvillimi ekonomik reforma e sektorit të sigurisë dhe privatizimi", shkruan Feith në një kolumne për "Kohën Ditore", duke shprehur gatishmërinë që të ndihmojë me tërë ekspertizën dhe resurset që ka në dispozicion
Back to top Go down
 
Feith: Më shumë njohje të Kosovës do të ketë më 2009
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Hyseni: Nuk ndryshojmë strategji, njohje do të ketë
» Gjermania angazhohet për njohje të reja të Kosovës
» Duhet shumë kohë derisa Kosova të hyjë në BE
» Tërësia dhe sovraniteti i Kosovës, të paprekshme
» Jeremiq: Shtohen presionet për njohjen e Kosovës

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Imers :: Diskutime Të Ndryshme :: Lajme/News-
Jump to: